Moji priatelia, sú nádejou v krajší svet a.k.a. nezabudnuteľný Deň.

Píše sa 20.  Jún 2020. Tento deň, bol pre mňa extrémne výnimočným. A to, aký je za tým dôvod si nechám čiste iba pre seba. No viem, že keď si spomínam na to, čo sa mi pred očami odohralo len pár hodín dozadu mám z toho slzy v očiach a zimomriavky na tele. Neprezradím prečo. Je to obrovská explózia radosti a neuveriteľného šťastia. 

Tento deň ma donútil zamyslieť sa nad niečim, čo vlastne už dávno viem. No momentálny stav eufórie vo mne vyvoláva pocit, že o tom musím napísať. Nechcem spraviť nič iné iba opísať moje pocity, ktoré spôspobujú to, že moje srdce ide z hrude vyskočiť. 

V živote stretneme obrovské množstvo ľudí…. Niekto je rodina, niekto je kamarát, niekto je okoloidúci, cudzinec. Vo svojej podstate sú nám všetci rovnako blízki aj vzdialení. To, že sa narodíme s určitým rodokmeňom podľa mňa z nás ešte rodinu nerobí. Slovo rodina, pre mňa znamená oveľa viac ako obyčajné slovo. Rodina v mojom ponímaní ani zďaleka nepredstavuje pokrvné puto. Rodinou sú pre mňa osoby, ktoré sú spolu so mnou spojené v začarovanom kruhu priateľstva, lásky, oddanosti, schopnosti hovoriť aj počúvať. Rodina pre mňa znamená rešpekt a úctu. Člen mojej rodiny je pre mňa ten, ktorý vie ako katastrofálne spievam, a ten, čo vie, o čom skutočne snívam. Tiež ten, čo vie ako vyzerám keď sa ráno zobudím. Alebo ten, čo vie ako sa správam keď mám v sebe 12000 šlahnutých voltov. Rodinou je pre mňa človek, ktorý ma vytiahne na darovanie krvi aj keď vie, ako veľmi sa bojím doktorov a injekcií. Niekto, kto vie, na čo mám chuť keď to neviem sama.. alebo niekto, komu stačí jeden pohľad a to mu stačí… Niekto kto prestrelí ale neodstrelí. Chytí guľku, ale aj ju odrazí.   Rodina je pre mňa ten, čo vie, aký mám  krvný obraz. ;))) 

Už to tak raz je, že niekto je v našom srdci uväznený dlhé roky a za tú dobu si spolu preskáčete všetkým možným aj nemožným. Píšete spolu príbehy, ku ktorým si niekto môže zobrať iba pukance a Colu. Môže sa len ticho pozerať a počúvať. No sme  to práve My, čo spolu tvoríme ten najzábavnejší multiplex. Je mi cťou.. že môžem povedať že to je ten náš… jedinečný. Som nesmierne hrdá a pyšná, že mám tých najlepších priateľov akých som si môjho života mohla priať. Som rada, za to že ste mi dali priestor vo vašich životoch a spolu sa delíme aj o kus mäsa keď je to potrebné. 😀 Vy ste tí priatelia, ktorí sú moja skutočná rodina. Viete  ma vytiahnuť keď sa topím a ponoríte ma keď lietam vysoko. Nejdem nikoho menovať, presne viete o kom hovorím keď si toto čítate.:) Ja len, že slová vďaky, ktoré viem tu napísať ani neodzrkadlujú to, ako ste pre mňa dôležití. Pocit šťastia, ktorý prežívam tu a práve teraz je neuveriteľný. Ani by som si nemyslela, že človek je schopný prežitia takéhoto vysokého bodu emócie ešte teraz.. o pol noci. Viem mať veľa vecí na háku, viem sa o veľa vecí nezaujímať… ale odpoveďou na otázku že: “ako je to možné?” som našla jediníu odpoveď… : Vďaka tomu, že ste. To, akí ste. Vtedy ale aj teraz. Celý život. Spoľahlivo. Po boku. Moment, ktorý nastal dnes, je aktuálne pre mňa tou najkrajšou kapitolou našich veľakrát strelených príbehov. Ďakujem za tento deň. Ďakujem za svoju rodinu – ktorú pre mňa znamenáte vy. Vy ste tí, ktorí žijú vo mne. 

P.S.: a mojim ďaľším brothers and sisters from another mother ( vás veľa nie je)  nabudúce poďte na mňa pomalšie, ale teším sa na ďalšie a ďalšie takéto momenty, ktoré viem že prídu!!  a potom mi zalejú oči najkrajšími slzami šťastia. 

P.S.2: Viem, že aj ten, ktorému je to tiež dosť adresne určené si to bude čítať.. a viem, že všetko čo tam je napísané pochopíš.. a viem, že sentiment neni tvoja doména :D, ale rovnako viem, že budeš happy krvinka:) 

Do nekonečna a ešte ďaleeej. Všetci.. Spolu:)

L.O.V.E.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *