board-3700116_1920

Aj dobré veci sa dejú, tak o nich hovorme

Noviny, internet, televízia… Všade to isté. Z aktuálneho sa čarom sekundového prútika stáva neaktuálne. Doba ide pre niekoho rýchlo, pre niekoho pomaly. Rozhodnutia sa menia. Zo sekundy na sekundu, hlava pracuje na plno, oči nestíhajú veriť tomu, čo vidia.. a uši? Tie už by asi aj boli radi, keby nepočuli..

Psychika dostáva jednu facku za druhou.  Ale prečo? Ja viem, že toto obdobie nie je na strielanie šampanského. Ale myslím si, že táto doba má aj skutočne veľa do seba. Neprestali sa diať dobré veci. Ľudia neprestali robiť dobré skutky. Neprestal sa rodiť nový život. Neodpustím si.. Vitaj, na svete láska moja . Naopak, mnoho ľudí pomáha. Niektorí ešte viac ako predtým, iní s tým zase začali. Verejne sa tu vyznávam z toho, že som ako každý zo všetkého unavená. Ale… Koľko času máme na to všetko čo sme nemali.

Inšpirujme sa, robme všetko to, na čo nie je „normálne“ čas. My sme napríklad doma vypratali všetok bordel z pivnice, prerobili sme to na fitko. To bude určite trvácnejšie ako korona. Viem, že niekto sa začal učiť angličtinu, ktorú sa chcel celý život učiť, no nebolo kedy. Iní háčkujú, ďalší sa hlásia na online kurzy aby si rozšírili svoje vedomosti a aj túto priepasť využili na to, čo nás v živote môže posunúť ďalej.

Poďme si pozitívnym príkladom. Neukazujme prstom na druhých. Neriešme druhých. Každý riešme seba. Na začiatok to bude úplne stačiť. Potom nás prestanú z miery vyvádzať politici, susedia, neprajníci. Niektorým život už zobral čas.. a práve preto si my ten čas vážme. Pomáhajme si, zdokonaľujme sa, plňme si sny. Neprestávajme snívať, plánujme. Ja viem, že teraz sa to nie úplne dá. Ale čo s nami bude, ak nebudeme mať plán? Budeme len dýchať, a čakať kým sa dych zastaví? Alebo ten čas, čo máme využijeme tak, ako sa v danom momente a okamihu dá čo najlepšie? Budeme tí, čo budú plakať? Alebo tí, čo budú utierať slzy? Je to voľba. Chcem, aby sme si pomáhali, chcem aby sme si šírili medzi sebou to, čo je dobré. Inšpirujúce. Ak aj Vy máte nejaké tipy na aktivity, ktoré Vás robia spokojnými aj v týchto časoch, dajte vedieť. Ak poznáte niekoho, kto aj v tejto dobe robí výnimočné skutky tak znovu, dajte vedieť. Hovorme si a šírme si medzi sebou to čo nás neprinúti plakať a hnevať sa. Skúsme si podvihnúť kútiky. Hovorme si vtipy.. hocičo. Veď je toho veľa. Len sa tomu nevenuje priestor. Tak ho poďme vytvárať.

Každému robí radosť niečo iné, niekomu úroda v záhrade, niekomu knihy, ktoré nikdy nečítal, recept čo chcel vždy uvariť, steny doma, čo chcel prefarbiť… Pekné veci neprestali existovať, kvetinky v lese neprestali kvitnúť. Všímajme si to krásne okolo nás.

Pridať komentár

You must be logged in to post a comment