den narcisov

Deň narcisov

Dnes je deň narcisov. Jednoduchý symbol žltého kvetu na nás striehne takmer na každom rohu. Je dôkazom, že ľudskosť a dobrá myšlienka vie uponáhľaných ľudí zastaviť, niekoho rozplakať a iným zase vyčariť decentný úsmev na tvári a to všetko z dôvodu, že v nás zostáva ľudskosť a sila pomáhať. Niektorí ľudia spomínajú, iní zase myslia na budúcnosť. Každý to prežíva inak. Faktom však je, že každý kto čo i len malým pričinením podá pomocnú ruku ľuďom ktorí to potrebujú je skutočným hrdinom.

Nezabúdajme však na to, že kúpou narcisu raz za rok sa toho veľa nezmení. Tí, ktorí sú chorí bojujú so sebou a s chorobou každý jeden deň.. zasiahne to celé rodiny… zrazu sa život sa radikálne prehodnotí. Je len na nás aby sme všetkým tým, ktorí to potrebujú pomáhali po celý čas. Niekedy stačí len to, keď budeme ticho počúvať… možno sa rozprávať a inokedy s nimi roniť slzy. No to, čo potrebujeme šíriť vo veľkom je nádej.

Pomáhajte veriť v zázraky a sami sa jedným z tých zázrakov staňme. Pokúsme sa vidieť aj očami druhých a dajme šancu aj zvyšným dňom v roku šancu, aby boli tak ľudské ako tento. Plný pochopenia, vzájomnej úcty a nádeje. Každému, komu akýmsi spôsobom zasiahla do života choroba prajem, aby nikdy nezabudli na to, že o všetko dobré aj zlé je potrebné sa deliť. Možno to znie ako jednoduché klišé ale nie nadarmo sa hovorí, že v jednote je sila.

Všetkým, ktorí pomáhajú aj v deň akým je tento patrí jedno obrovské ĎAKUJEM.

Stojme za správnymi činmi aj naďalej!

Pridať komentár

You must be logged in to post a comment