Justin Timberlake – odpálil vo Viedni bezkonkurečnú show

aug 21, 2018

Spomínate si na tohtoročný Superbowl? Najväčšia udalosť v oblasti televízie, reklamy a dych vyrážajúce predstavenie tých najväčších z najväčších. V roku 2018 najslávnejšiu prestávku ovládol Justin Timberlake. Neprešlo ani pol roka a JT priviedol svoju veľkolepú show do Viedenskej Stadthalle – ktorá je už ako keby mojim druhým domovom.

Na moment, kedy bude mať JT koncertné turné som čakala hneď potom, ako vydal svoj album Man of the Woods. Keďže som VIP člen Justinovho oficiálneho fanklubu, nebolo ťažké predpokladať, že by z koncertnej mapy pri svojej tour vynechal Viedeň.
Keď ten deň prišiel, vedela som, že tam nemôžem chýbať. Počkala som si na deň, kedy bude spustený oficálny predpredaj pre jeho VIP fans – premium Tennessee Kid Member – ktorý bol vlastne spustený až 10 dní predtým ako sa k lístkom mohli dostať “obyčajní smrteľníci”. Pri výbere miest na koncerty mám vždy jasný cieľ. “Na stojáka”!  Niekto si povie, že to nie je búhvíco. Ale opak je pravdou. Ak si človek chytí dobré miesto, nič lepšie ako byť na koncerte na státí nie je. A tomu zodpovedá aj cena lístkov… Ale, žijeme len raz.

Dilema

Ja som už jeden JTho koncert zažila, bolo to v roku 2013 – predstavoval vtedy nový album The 20/20 Experience. Bola to namakaná show, ku ktorej sa tiež ešte niekedy vrátim.

Avšak pri kúpe lístkov na túto tour mi ticketmaster ponúkal aj mimoriadne VIP balíky.. mimoriadne drahé a mimoriadne našlapané.. ale predsa len, VIP balík od 600 € do tuším 1000 € je trošku priveľa.. no nie? Tak som si len tak odfúkla, že nevadí, ja sa prederiem dopredu.:) Lístky boli kúpené a cca mesiac po kúpe mi prišla opäť raz ponuka pre VIP fanúšika. Či nemám záujem o VIP upgrade. Áno, jasné že som mala! 😀 Bola to limitka a v podstate, dosť veľký odžub na ľudí ktorí platili sakra veľké prachy za ich VIP balíčky. Ja som ich mala za 120 € 🙂 Je to dosť ale keďže JT patrí k mojim najobľúbenejším umelcom, dlho som neváhala. Skôr bol problém ukecať okolie:)).

Deň pred koncertom mi na mail prišli pokyny ako kedy kam, aby sme si mohli show užiť z bezprostrednej blízkosti.

Deň D

Je sobota, 18. august – inak 18 je moje obľúbené, šťastné číslo. Krásny dátum na super deň v spoločnosti JT. S kamarátkami sme šli do Viedne už okolo obeda. Potulovali sme sa okolo Stadthalle a pozerali sme ako sa pomaly ale iste všetci účinkujúci zhromažďujú pri zadnom vchode. Nič nám nemohlo újsť:).

Tik tak..tik tak je 17:30 a my sa dostávame cez VIP check in do Stadthalle. Povodili nás takými zákutiami, že som ani netušila, že sa v Stadthalle také niečo nachádza. Dostali sme svoje hnedé náramky a eskortovali nás dolu k ploche kde boli dva “kotle”. Ešte nikto nebol nikde, boli sme prvé.

Neverila som vlastným očiam. Sadli sme si k baru, pri ktorom bol center stage ku ktorému viedol mostík od hlavného pódia a potom aj k tomu ďalšiemu, na opačnej strane haly. Takže sme boli rovno v epicentre. Pri bare, a vždy keď sa JT a Tennesse kids ( tak sa volá JTho skupina ) presúvali, išli okolo nás. Zakaždým!:)

V hale bolo veľmi teplo, išli sme sa uvariť ale to nadšenie, ktoré tam panovalo všade okolo by sa dalo krájať. Ľudia šaleli, ako keby tam bol King of Pop. Prechádzali sa medzi nami JTho tanečníci, hudobníci. Mohli sme sa s nimi fotiť, porozprávať. Boli veľmi príjemní. Ja som sa už pred koncertom strašne tešila na Maju Keresh, ktorá je chorvátka a príde mi strašne sympatická. S ňou som sa aj cvakla a potom aj s jeho trubkárom, ktorý mi počas koncertu pekne trúbil “do ksichtu” a zjavne ho to bavilo. 😀

Bezkonkurečná show

Čo sa týka samotnej show. Bola to jedna bomba za druhou. A tá projekcia.. JT začal nabudenou Filthy, Midnight Summer Jam, Man of the Woods a pokračoval cez staré overené hitovky ako Sexyback, Seňorita, krásnou verziou What goes around comes around, My love, dych berúcou  Mirrors pri ktorej  JT padol na kolená. Bol to silný moment, keď sa pesnička ako Mirrors ozýva celou halou lebo spieva ju skutočne každý!

JT pozdvihol zo sedačiek každého. Miesta na sedenie? Zraz boli na státie. Obrovské obrazovky, ktoré sa vysúvali a dotvárali celú atmošku koncertu boli vynikajúce.. v hale sa nenachádzalo zlé miesto. Tá projekcia nemala obdoby.Fakt!

Pri pesničke Suit and Tie.. ukázal ako sa dá tancovať s mikrofónom vo veľkom.

Stromy okolo pódia, reálny oheň zapálený ako keď si v prírode opekáte  a do toho gitarová verzia slávnej skladby ktorú nahral spolu s Beyonce Until the end of Time a tisíce telefónov so zapnutými baterkami ktoré osvietili celú halu..

VIP zážitok

DOKONALOSŤ. Z Justina tieklo tak, ako keby vyšiel práve zo sprchy…uterák už ani nepúšťal z ruky. No neuberalo to na kvalite jeho tanečných kreácií a speve. Bolo to presne tak, ako by ste si to ani nevedeli predstaviť . V strede show sa nám koľkokrát stalo, že za nami došli tanečníci. Nerozumeli sme čo sa deje. No pri ďalšej skladbe nám to docvaklo. JT ako aj tanečníci zrazu tancovali na pulte, kde sme predtým mali položené pivo  či vodu. Boli rovno na dlani. Pred našimi očami.

High five

Pecka bola, že JT nebol ten umelec, ktorý sa tvári nedotknuteľne. Až ma šokovalo aký bol kontaktný. Spolupracoval s ľuďmi, chytal ich, pozeral do kamery, robil grimasy. Bol proste super. A to isté jeho tanečníci. Boli živelní, priateľskí a počas vystúpenia s Vami komunikovali. MEGA! 😀

A tu sa dostávam k pre mňa veľkému momentu pri Cry me a river.. pesnička ktorá svojho času spôsobila obrovský rozruch… sa mi vryla do pamäti na celý život.

Keď adrenalín stúpa

Krásne efekty padajúceho dažďa po celej hale, Justinov spev.. prechádza cez pódium popri nás a v jednom z momentov natiahnem ruku a dotkne sa ma. BOŽE!!! to bola radosť! neverila som.. Dievča, ktoré bolo vedľa mňa ktoré prišlo z Milána bola celá nadšená aj za mňa. Never wash your hand! nikdy si neumývaj ruku. Oooo áno..  viem, pre niekoho je to blbosť, ale ja JTho žeriem sakra dlho a toto? Bolo to viac ako som si vedela predstaviť. Nádhera.. Ten na koho sa pozeráte vo filmoch, púšťate si jeho hudbu dokola, ten ktorý nesmie chýbať na žiadnej párty na ktorej sa nachádzate..sa Vás zrazu dotkne. No bola som v siedmom nebi. Možno tak, ako niekedy jeho Jessica :D. Mám zimomriavky aj teraz keď si na to spomeniem.. fakt. Koncert graduje a počas Supplies znovu.. OCH!! konečná.

Vedela som, že budem mať problém zaspať a vôbec sa z toho spamätať. Boooomba.?

Koncert pomaly ale iste vrcholí a je počuť slová ako: Don’t be so quick to walk away.. hrá rock your body, ktorá inak mimochodom bola pôvodne napísaná pre Michaela Jacksona na album Invicible. Tá pesnička má brutálnu energiu. Všetci tancujú o dušu ledva sa skončí a v tom začne Can’t stop the feeling.. tak to už bol fakt hrot večera.

Inak táto skladba sa mi spája s dôležitým obdobím v mojom živote. Vyšla presne v čase, keď som sa pripravovala na magisterské štátnice a aj keď som bola v totálnom strese pri tomto songu som sa vždy dostala do pohody a zabudla na všetok guláš a stres čo som mala v hlave. Ešte väčší rozmer nadobudla v momente ako som úspešne zoštátnicovala..

Can’t stop the feeling z tejto noci

Hrala všade a úplne som sa s ňou v tom mojom šťastnom momente stotožnila. Teraz, keď som ju počula konečne live.. to bolo niečo geniálne.. neopísateľné. Bola to nakoniec posledná pesnička koncertu… Úuuuf.. Dve hodiny nadupanej show a JT v plnom nasadení.. Čo viac si priať?

Jedine ak znovu repete! Už teraz sa neviem dočkať ďalšieho koncertu. JT nastavil latku najvyššie ako som doteraz videla.

Justin Timberlake si právom zaslúži titul Prince Of Pop!

Setlist z Viedne 18/8/2018

 1. Filthy
 2. Midnight Summer Jam
 3. LoveStoned
 4. SexyBack
 5. Man of the Woods
 6. Higher Higher
 7. Señorita
 8. Suit & Tie
 9. SoulMate (snippet)
 10. My Love
 11. Play Video
 12. Cry Me a River
 13. Mirrors
 14. Drink You Away
 15. Until the End of Time
 16. Morning Light
 17. What Goes Around… Comes Around
 18. Say Something
 19. Montana
 20. Summer Love
 21. Rock Your Body
 22. Supplies
 23. Like I Love You
 24. Can’t Stop the Feeling

Posledne publikované články…

Návrat anjelského hlasu: Nezabudnuteľný koncert Georgea Michaela

Pamätám si to ako keby to bolo včera. Písal sa rok 2007 a bol 25 Máj - piatok. V tento deň som nekonečne túžila potom, aby som bola na štadióne...

Púť za tajomným svetlom

Dávno, dávno, v krajine, ktorá sa skrývala za hustými závojmi hmly, žila malá duša menom Nala. Bol to citlivý a láskavý duch, ktorý prežíval svet...

Superhviezda Realu Madrid Federico Valverde mi spravil deň: Pred zápasom mi daroval svoju tréningovú bundu

Utorok, 27. September 2022 si budem vždy pamatať ako deň, kedy sa mi opäť raz podaril parádny kúsok. Teda... ak to tak vôbec môžem nazvať.Neviem, či...

Stretla som zakladateľa skupiny Jamiroquai – mojej absolútne najobľúbenejšej kapely

Je 28. Marec. Väčšine ľudí sa tento dátum spája s Dňom Učiteľov. Mne sa vryl do pamäti niekoľko rokov dozadu preto, že sa mi splnil jeden z ďaľších...

Nezabudnuteľný moment: Selfie s latino spevákom Malumom v Bratislave

Život vie byť strašne super, ak si dokážeme užiť a vychutnať momenty, o ktorých niekde v kútiku duši snívame. A niekedy ani nesnívame... iba dúfame....

Enrique Iglesias ma po spoločnej fotke absolútne šokoval

Štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa vo Štvrtok večer otriasal v základoch. Totálne ho ovládol svojimi latino rytmami spevák Enrique Iglesias,...

Ed Sheeran: One Man Show v Prahe

Ed po druhé. Nehovorím o sérii koncertov Ed Sheerana, ktoré odohral včera a v Nedeľu v Prahe ale o počte koncertov, ktoré som mala česť vidieť...

Exkluzívna fotografia so Stingom v Bratislave

Gordon Matthew Summer. To je civilné meno ikony vystupujúcej pod umeleckým menom Sting, ktorý včera 30.6.2019 ovládol vypredaný štadión Ondreja...

Jediná fanúšička, ktorá získala autogram od Ovečkina, predtým ako zdrhol

Včera večer prileteli do Bratislavy ruskí hokejisti. V zostave, v akej prišli by ste neznáme mená hľadali len veľmi ťažko. Hviezdami nabitý tím...

Deň narcisov: Prejav ľudskosti a sily pomáhať

Dnes je deň narcisov. Jednoduchý symbol žltého kvetu na nás striehne takmer na každom rohu. Je dôkazom, že ľudskosť a dobrá myšlienka vie...