Sting v Bratislavskom hoteli

Sting sa ukážkovo predviedol v Bratislave

autogram sting bratislava

Gordon Matthew Summer. To je civilné meno ikony vystupujúcej pod umeleckým menom Sting, ktorý včera 30.6.2019 ovládol vypredaný štadión Ondreja Nepelu. Sting sa takmer do roka a do dňa opäť ukázal v Bratislave potom, čo naposledy ( 26.6.2018) vystupoval aj spolu so Shaggym na bratislavskom hrade. To, že je už na Slovensku ako doma dokázal tým ako sa prihovoril jasajúcemu publiku: “Dobrý večer Bratislava”:) Narozdiel od turné spred roka, ktoré sa nieslo v znamení Grammy oceneného reggae albumu sa tento raz ukázal “iba” so svojou kapelou a rokmi overenými hitmi, ktoré boli spracované na novo. Album “My Songs” uzrel svetlo sveta len 24. Mája tohto roku. 

Piesne, pri ktorých zrode stáli legendy ako napr. ikona Motown Records, Stevie Wonder, dostali tentokrát nový šat a mladú krv. Na jeho realizácii sa podielali mladí umelci ako napr. Rufus Miller, Gene Noble, Shane Sager. Rufus je synom slávneho otca Dominica Millera, ktorý je niekoľko rokov dvorným Stingovým gitaristom. A práve on pomohol do veľkej miery Stingovi vytvoriť úžasnú atmosféru, ktorá roztancovala dav na zimáku.

Rufus je synom slávneho otca Dominica Millera, ktorý je niekoľko rokov dvorným Stingovým gitaristom. A práve on pomohol do veľkej miery Stingovi vytvoriť úžasnú atmosféru, ktorá roztancovala dav na zimáku.

Pre mňa bol tento koncert najlepším, aký som kedy od Stinga videla. Tá energia ktorá doslova sršala z mladých, pozitívne naladených hudobníkov bola neopísateľná – nákazlivá. Ak by som mala spomínať setlist, a rozmýšľať nad tým či koncert správne gradoval tak by som asi dlllllho uvažovala.

Hit striedal hit. Od notoricky známej Every Breath You Take, Every Little Thing She Does Is Magic, So Lonely, Englishman In New York, Walking on the Moon, Fragile, Desert Rose… myslím si, že si prišiel každý na svoje. Či už fanúšik Stingovej sólo kariéry, alebo práve éry z doby neuveriteľných The Police. Kto by to povedal, že ten energický pán na pódiu má dnes 67 rokov?

setlist-sting-bratislava

Ak by som mala niečo ďalšie vyzdihnúť tak je to zvuk. Ozvučenie sa fakt podarilo. Stála som rovno pod pódiom a to, ako to bolo ozvučené ma dostalo. Klobúk dolu. Výborné.

Okrem toho, sa mi do rúk dostal aj celý setlist. Zopakovali presne ten, ktorý pred touto show zahrali na najslávnejšom švajčiarskom festivale v Montreaux.

Stretnutie s Rufusom

A keď už toľko chválim samotný koncert, nedá mi sa nepodeliť sa s vami o zážitok na ktorý opäť raz nikdy nezabudnem. Keď som spomínala, že pred rokom mal Sting koncert spolu so Shaggym na hrade, tak musím povedať aj to, že som sa vtedy zoznámila s Rufusom Millerom, ktorého som spomínala vyššie. Prvýkrát som sa nepúšťala do iniciatívy ja, ale práve Rufus bol ten, ktorý sa mi prihovoril v hoteli v ktorom boli vtedy ubytovaní. A tak sme sa pustili do reči. Kecali sme a nakoniec si hovorím, že by som asi zaváhala keby som sa s ním necvakla. Tak som ho poprosila, či si môžeme spraviť fotku. Nemal problém:).

rufus miller sting gitara
Rufus Miller v Bratislave, 26.6.2018

A tu sa začína začiatok ďalšieho splneného sna. Pred rokom som túžila mať podpísanú LP od Police. Nezaujímalo ma nič, iba podpis. Bolo nás tam veľa a tak som bola šťastná ako blcha, že sa mi to nakoniec po dlhom dni podarilo.

Podpis od Stinga z roku 2018

Rufus ma trošku zdeptal, keď povedal, že mi drží pritom palce lebo veľmi záleží na tom, aký má Sting deň.

Netrvalo dlho a pozrela som sa na mobil. Zrazu ma začal Rufus followovať a ostali sme v kontakte… počas celého roka. Pár dní pred koncertom sme si písali, že sa mi má ozvať keď tu bude a bude mať čas. Skočili by sme na pivo:).

“Brand New Day” alá Sting

Neuveríte, ale ono sa tak aj stalo. Sting prišiel do Bratislavy v Sobotu. A práve v Sobotu som si našla správu od Rufusa, že by sme mohli niekam vybehnúť. Ja som mala ale náročný pracovný deň a bola som mimo Bratislavy keď mi táto správa prišla. Kým sa mi podarilo dostať do Bratislavy Rufus sa mi ospravedlnil, že musí oddychovať. Škoda, lebo už sa tešil. Mal v pláne zbehnúť do Sub Clubu:))) Zjavne to tam poznal. Sranda, a to ja som tam ešte nikdy nebola. Každopádne mi napísal v ktorom hoteli sú, a že ho majú booknutý na 2 noci. Tak, a teda viac mi nebolo treba:)

Ráno som sa zobudila a išla vyskúšať šťastie. Došla som tam a čakala. Po chvíľke vystúpil Sting z výťahu, spolu s ďalšími hotelovými hosťami… Zobral si noviny, vypil kávu na terase a užíval si deň. Nechcela som ho “otravovať” hneď z rána, tak som si počkala kým bude mať pohodičku. Keď už išiel späť na izbu, oslovila som ho či sa môžeme odfotiť. Nezaváhal. Usmial sa a povedal, že jasné. Tak sme sa teda cvakli.

Sting v hoteli v Bratislave
Sting v Bratislave, 30.6.2019

Mne by ste sa asi ani krvi nedorezali. Keď nastúpil do výťahu usmial sa opäť a zakýval. Neskutočné niečo. Išla z neho obrovská charizma. Obrovský sympoš, ktorý je nenapodobiteľná legenda. Čo viac si priať? Ďakujem, že mi umožnil splniť si svoj sen a nesklamal ma. Budem si to memorovať po celý zvyšok života. Pane Bože.. Ja mám fotku so STINGOM. Všetkým, ktorí majú podobné sny aké mám ja prajem, aby sa im splnili. Kráčajte si za svojim a pevne verím, že aj na vás sa usmeje kus šťastia. 🙂

2 komentáre

Pridať komentár

You must be logged in to post a comment